Využijte své věrnostní body již při dalším nákupu a získejte například
baterii 1300 mAh zdarma!
Více zde...
Věrnostní program Equites
Naše zodpovědnost
Děláme vše co je v našich silách, abychom pro Vás vyráběli ty nejlepší produkty za akční ceny. Velmi si vážíme Vaší přízně a stále narůstajícího množství spokojených uživatelů našich produktů. Jako své díky zasílá společnost Equites Electronics část svých zisků jako podporu pro dobročinné organizace.
Děkujeme Vám!
Spočítejte si úsporu
Spočítejte si, kolik ušetříte díky elektronické cigaretě Equites.
Čekání je nuda
Přínos e-cigaret
Přechod z běžných cigaret na
e-cigarety Equites pro Vás
znamená:
• Rapidní snížení nebezpečí
infarktu a rakoviny dýchacího
ústrojí
• Rapidní snížení rizika cévních
onemocnění, srdečního
záchvatu a mrtvice
• Výrazné prohloubení kapacity
plic a nárust vitality
• Zlepšení imunity a tedy snížení
četnosti běžných nemocí
• Eliminace pasivního kouření
Vašich blízkých
• Absence zápachu, zažloutlé
kůže a textilu
• Možnost zakouřit si téměř
kdykoliv
• Výrazná finanční úspora
Na ceně prostě záleží
• Držíme pro Vás akční ceny
• Neustále přinášíme novinky
• Díky výrobě v ČR držíme kvalitu
• Udržujeme
nejnižší
ceny
Rychlý kontakt
Chcete nám zaslat dotaz, názor nebo hodnocení? Jste na správném místě.
Srovnání množství škodlivin v tabákové a elektronické cigaretě
V žádném případě není pravdou, že NIKDO nezná složení náplní elektronických cigaret, tedy e-liquidů. Taková tvrzení jsou produktem lobby či nevzdělanosti. Není tedy nejmenší problém škodliviny v tabákové a elektronické cigaretě porovnat!
Z čeho při srovnání vycházíme a jak získáváme informace o látkách, které jsou uvolňovány z elektronických cigaret
V dnešní době jsou zcela běžné přístroje pro provádění rozborů, které zpracovávají velice přesná měření. Ano, je pravdou, že spousta konkurenčních výrobců neví, co jejich náplně obsahují. Používají totiž levné suroviny s nežádoucími příměsemi, neinvestují do nákladného čištění přístrojů po každém vyrobeném typu náplně a „zbytečně neutrácejí“ za kontrolní testování hotových produktů. Čínské e-liquidy jsou kapitola sama o sobě. V době, kdy jsme s Čínou spolupracovali (v oblasti e-liquidů), jsme museli kontrolovat každou várku a snad v žádné z nich uvedené složení neodpovídalo realitě! Několik várek tak muselo být vráceno, obsahovaly totiž škodlivé příměsi. V současnosti považujeme za skvělou výsadu, že můžeme svým zákazníkům i obchodním partnerům přinášet, co do složení a kvality surovin, absolutní jistotu. Tu představují produkty našeho několikaletého snažení a investic, tedy pravé české e-liquidy Equites®, které vyvíjíme a vyrábíme s využitím obrovských zkušeností, získaných řešením nespočtu překážek, které se nám v minulosti připletly pod nohy.
Nyní je zcela logické, že naše společnost tvrzení o tom, že „NIKDO!“ neví co e-liquidy obsahují, striktně odsuzuje. Jak už bylo mnohokráte řečeno, jako výrobce e-liquidů Equites® samozřejmě známe naprosto přesně složení každé z našich náplní, vyrábíme je a přesně víme z čeho. Před výrobou kontrolujeme jednotlivé suroviny a po výrobě testujeme hotové e-liquidy. Protože jsou e-liquidy Equites® českým produktem, každý náš zákazník má jistotu dodržování veškerých českých a evropských směrnic a správných postupů. K výrobě používáme pouze pečlivě zvolené suroviny nejvyšší jakosti, jejichž vlivy na lidský organizmus jsou běžně známé. Fakt, že se tyto suroviny běžně využívají ve zdravotnickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu a denně je prakticky přijímají miliony lidí na celém světě, zřejmě mluví za vše.
V následujícím textu rozebereme detailněji některé látky, obsažené v tabákovém kouři a v dýmu, který je vytvářen elektronickými cigaretami.
Škodliviny v běžné tabákové cigaretě
Ve spojení s cigaretami se často mluví o tom, že cigarety hoří, ale přesnější vyjádření by bylo - doutnají. Je třeba si uvědomit, že při „hoření“ cigarety dochází k velmi nedokonalému spalování a proto vdechujeme mnoho škodlivin. Kdyby docházelo ke spalování dokonalému, nevznikal by žádný kouř a zbylo by jen minimum popela. K tomu jsou ale třeba velmi vysoké teploty. Při potahování je teplota oharku velmi vysoká a s nadsázkou by se dalo říci, že je v té chvíli spalování dokonalejší, přesto však má k tomuto jevu velmi daleko. Ještě horší je ale ta chvíle, kdy z cigarety nepotahujeme. Teplota oharku se snižuje na úroveň, kdy vskutku pouze doutná a tabáková směs tedy nehoří, jen se pálí a čeká na další potáhnutí. Tímto vlivem nedokonalého spalování vzniká mnoho škodlivých a vysoce karcinogenních látek, které ve chvíli dalšího potáhnutí přijmeme do plic. Obrazně by bylo možné přirovnat to ke konzumaci topinky, která je z jedné strany spálená na uhel. Cigareta ovšem obsahuje látky mnohem více chemického charakteru než např. chléb. Jedná se o látky, které mají za úkol například udržení popela na oharku, různé přísady k dochucení tabáku nebo zlepšení jeho barvy, látky zajišťující pomalé hoření cigarety nebo její vyhasnutí v tom případě, že není po zapálení delší dobu kouřena (asi si již dokážete představit šťavnatou dávku karcinogenů, kterou kuřák po znovuzapálení takové cigarety dostane). Nejde samozřejmě pouze o látky obsažené v tabáku, ale také o látky v cigaretovém papírku nebo lepidle, díky kterému cigareta drží pohromadě. Zde najdete popis některých známých látek obsažených v cigaretovém kouři.
Nikotin
Nikotin je přírodní alkaloid obsažený v listech tabáku a některých dalších rostlinách. Na organismus působí jako stimulant. Běžně je v tabákových výrobcích považován za nejškodlivější látku, což ovšem není pravdou. Hlavní negativní vlastností nikotinu je jeho návykovost. Nadměrné užívání nikotinu má sice vliv na krevní tlak, ale všechny vážné nemoci spojené s kouřením (rakovina aj.) nezpůsobuje nikotin, nýbrž ostatní složky cigaretového kouře. Nikotin se z tabákové směsi uvolňuje spalováním a přitom vznikají další mnohem škodlivější látky uvedené níže. Podobně jako u jiné drogy klesá postupně citlivost organismu na nikotin a proto mají uživatelé časem větší potřebu kouřit.
Nikotin je prokazatelně škodlivý pro plod a malé děti, protože brzdí vývoj dopaminového systému a navíc zvyšuje riziko vzniku brzké závislosti. Rakovinu však samotný nikotin nevyvolává.
Dehet (Tér)
Dehet je prokazatelně rakovinotvorný a je pravděpodobně nejnebezpečnější látkou obsaženou v cigaretovém kouři. Při kouření je vdechován v pevném stavu a zanáší plicní sklípky. Díky tomuto jevu také dlouhodobě snižuje kapacitu plic, které nemají možnost rychle vstřebávat kyslík. Funguje to podobně jako komín ucpávaný sazemi.
Dehet obsahuje převážně látky považované za karcinogenní nebo toxické. Patří mezi ně např. polycyklické aromatické uhlovodíky, aromatické aminy a anorganické sloučeniny. Dehet je právě tou látkou, která způsobuje žloutnutí prstů a hnilobu zubů a omezuje také funkčnost chuťových pohárků. V místnostech, kde se kouří, je dehet původcem zažloutlých zdí, záclon a podobně.
Právě dehet je jednou z nejnebezpečnějších látek při pasivním kouření.
Oxid uhelnatý – chem. zn.: CO
Oxid uhelnatý je pro organizmus značně jedovatou látkou. Vzniká při nedokonalém spalování uhlíku a organických látek, je emitován např. automobily, lokálními topeništi, energetickým a metalurgickým průmyslem, kde k nedokonalému spalování dochází. Pro organismus je škodlivý především tím, že se váže na hemoglobin (krevní barvivo). Tato vazba je cca 200 – 300 x silnější než u kyslíku, čímž omezuje právě přenos kyslíku z plic do tkání. Vzhledem k síle této vazby je odstranění oxidu uhelnatého z krve pro tělo náročné a trvá mnoho hodin až dní. Příznaky otravy se objevují již při přeměně 10 % hemoglobinu na karboxyhemoglobin. Toto je podstatou jednoho ze škodlivých vlivů kouření. Otrava CO se vyskytuje např. v uzavřených prostorech, kde běží spalovací motory nebo při špatném odvětrání plynových spotřebičů.
Další karcinogenní látky
Cigaretový kouř obsahuje kromě dehtu a oxidu uhelnatého také dalších několik desítek látek, které způsobují rakovinu. Jde například o Acetaldehyd, 4-Aminobifenyl, o-Anisidin Hydrochlorid, Arsen, Benzen, Beryl, 1,3-Butadien, Kadmium, 1,1-Dimetylhydrazin, Etylen oxid, Formaldehyd, Furan, Heterocyklicé kyseliny, Hydrazin, Isopren, Olovo, 2-Naftylamin, Nitrometan, N-Nitrosodi-n-Butylamin, N-Nitrosodietanolamin, N-Nitrosodietylamin, N-Nitrosodimetylamin, N-Nitrosodi-n-Propylamin, 4-(N-Nitrosometylamino)-1-(3-Pyridyl)-1-Butanon, N-Nitrosonornicotin, N-Nitrosopiperidin, N-Nitrosopyrrolidin, N-Nitrososarkosin, radioaktivní Polonium-210, polycyklický aromatický hydrokarbon, o-Toluidin, Vinylchlorid.
Ostatní látky
Při hoření cigarety vznikají tisíce různých chemických sloučenin a derivátů. Jejich konkrétní typ záleží na konkrétním použitém druhu papíru, tabáku, lepidla, způsobu zpracování apod. Samozřejmě záleží také na teplotě hoření, protože podoba kouře se liší v případě potáhnutí i odložení cigarety. Jak již bylo popsáno výše, nejnebezpečnější látky vznikají ve chvíli, kdy z cigarety není potahováno a cigareta pouze doutná. Právě tento stav je hlavním původcem oněch 4000 nebezpečných a z toho 60 vysoce karcinogenních látek, které cigaretový kouř obsahuje.
Látky v dýmu z elektronické cigarety
Nikotin
Nikotin je jednou ze základních složek roztoku elektronické cigarety a je jedinou škodlivou látkou v nich obsaženou. Není však uvolňován hořením, ale je rozprašován společně s roztokem, na který je navázaný. Protože nedochází k hoření, nevznikají ani vysoce karcinogenní deriváty nikotinu. Jak je již uvedeno výše, nikotin škodí vývoji plodu, a proto se elektronická cigareta nehodí pro těhotné a kojící matky.
Propylenglykol
Propylenglykol má v roztoku obsaženém v náplních elektronických cigaret největší procentuální podíl. Je však zcela bezpečný.
Kvůli nízké chronické orální toxicitě je propylenglykol obecně považován za bezpečný pro použití jako přímé aditivum do potravin, což potvrzuje také americký úřad FDA, který označuje propylenglykol jako "všeobecně považovaný za bezpečný" pro použití v potravinách, kosmetice a léčivech.
Dlouhodobý kontakt s propylenglykolem v zásadě nezpůsobuje podráždění kůže ani sliznic.
Je používán například:
- jako zvlhčovadlo v medicíně, kosmetice, potravinách, zubních pastách, ústních vodách a tabákových výrobcích
- v elektronických cigaretách poskytujících rozprašovaný nikotin
- jako emulgátor v některých pomerančových nápojích
- jako rozpouštědlo pro potravinářské barvy a ochucovadla
- jako potravinářské aditivum (smáčedlo, zvlhčovadlo) označené jako E1520
Dlouhodobé laboratorní testy nikdy neprokázaly žádný nepříznivý vliv propylenglykolu na organismus. Vědecké studie na toto téma jsou veřejně přístupné. Jediným prokázaným vlivem konzumace propyenglykolu je mírné vysušování sliznic, které lze řešit běžným pitným režimem.
Propylenglykol se často používá jako zdroj divadelního kouře, jako součást zmrzliny (dokáže rozpustit příchuti) nebo jako součást dětských sirupů a kapek, což je nejlepším důkazem, že skutečně není zdravotně závadný.
Glycerol
Stejně jako v případě propylenglykolu se jedná o běžně používanou látku, se kterou se lze setkat jak v potravinářství, tak i ve farmacii. Má nicméně poněkud odlišné vlastnosti při odpařování a právě kvůli nim je v e-liquidech Equites® používán.
Aromatické látky
U nikotinových náplní nebo e-liquidů se setkáváme s mnoha příchutěmi. Tyto jsou velmi různorodé, ale v konečném důsledku se mezi sebou liší pouze použitím různých typů standardních potravinářských ochucovadel, které pro člověka samozřejmě nejsou nijak nebezpečné. Pro ochucení některých našich českých e-liquidů používáme přírodní extrakty.